Parki rozrywki w Szczawnie-Zdroju

(6)
39.4 km od centrum

Mała Finlandia nieopodal Karpacza. Kalevala w Borowicach jest i niezwykłym hotelem, i fascynującym parkiem kulturowym jednocześnie. Obok noclegów w typowo północnych namiotach (a nawet w Domu Muminka), Wioska Lapońska oferuje szereg interesujących atrakcji. Relaks w saunach i beczkach kąpielowych, odpoczynek w wiszących namiotach, zajęcia w szkole fińskiej, tematyczne wystawy i wiele, wiele więcej.

10.8 km od centrum

Niezwykle rozbudowany, całoroczny kompleks sportowo-rekreacyjny na świeżym powietrzu. W wersji zimowej: przyjazny początkującym ośrodek narciarski. Latem: mnóstwo atrakcji, od parku linowego z pięcioma zróżnicowanymi trasami i ścianki wspinaczkowej, aż po summertubing, mountainboardy oraz monsterrollery. Przez cały rok działa 600-metrowy tor saneczkowy.

5.5 km od centrum

Miejscowy odpowiednik Centrum Nauki Kopernik. Park Nauki i Techniki szkolną wiedzę (głównie z dziedzin ścisłych) prezentuje w zdecydowanie ciekawszej formie - z użyciem multimediów, interaktywnych stanowisk doświadczalnych i podobnych atrakcji. Explora Park organizuje też tematyczne lekcje dla grup zorganizowanych i imprezy dla dzieci łączące zabawę z nauką.