ExploraPark

Warszawa ma swoje Centrum Nauki Kopernik, Wałbrzych odpowiada ExploraParkiem. Skala i rozmach przedsięwzięcia są nieporównywalne, jednak obie placówki łączy główna idea – uczyć w sposób ciekawy i zabawny. Interaktywne, pomysłowo zaprojektowane, zmuszające szare komórki do aktywności stanowiska i zajęcia w każdym rozpalą ciekawość świata.

Wystawy oraz programy lekcji w ExploraParku przygotował Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Zachęcające do zaangażowania formy edukacji pokazują, że tak trudne wydawałoby się dziedziny matematyki, fizyki, biologii, chemii oraz pozostałe nauki ścisłe wcale nie są takie straszne, jak to się w szkole wydaje. To ważne i interesujące części naszej codzienności. A cóż może być szlachetniejszego od poświęcenia się dociekaniu, badaniu i zrozumieniu otaczającego nas wszechświata?

W wałbrzyskim Parku Nauki i Techniki oprócz wizyt indywidualnych można wziąć udział w wykładach i prelekcjach dla grup zorganizowanych – przygotowywanych przede wszystkim z myślą o szkołach. ExploraPark najmłodszym (i ich rodzicom) proponuje również wyjątkowe przyjęcia urodzinowe z naukowymi grami, zabawami i konkursami pod okiem profesjonalnych animatorów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz