ExploraPark

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Warszawa ma swoje Centrum Nauki Kopernik, Wałbrzych odpowiada ExploraParkiem. Skala i rozmach przedsięwzięcia są nieporównywalne, jednak obie placówki łączy główna idea – uczyć w sposób ciekawy i zabawny. Interaktywne, pomysłowo zaprojektowane, zmuszające szare komórki do aktywności stanowiska i zajęcia w każdym rozpalą ciekawość świata.

Wystawy oraz programy lekcji w ExploraParku przygotował Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Zachęcające do zaangażowania formy edukacji pokazują, że tak trudne wydawałoby się dziedziny matematyki, fizyki, biologii, chemii oraz pozostałe nauki ścisłe wcale nie są takie straszne, jak to się w szkole wydaje. To ważne i interesujące części naszej codzienności. A cóż może być szlachetniejszego od poświęcenia się dociekaniu, badaniu i zrozumieniu otaczającego nas wszechświata?

W wałbrzyskim Parku Nauki i Techniki oprócz wizyt indywidualnych można wziąć udział w wykładach i prelekcjach dla grup zorganizowanych – przygotowywanych przede wszystkim z myślą o szkołach. ExploraPark najmłodszym (i ich rodzicom) proponuje również wyjątkowe przyjęcia urodzinowe z naukowymi grami, zabawami i konkursami pod okiem profesjonalnych animatorów.

Cennik

Wstęp indywidualny:

  • wejściówka normalna 17 zł
  • wejściówka ulgowa 16 zł

Warsztaty, lekcje i szkolenia dla uczniów, dzieci i młodzieży (trwające ok. 105 minut, 6 różnych tematów do wyboru) - minimum 400 zł od grupy lub 16 zł/os.

Dwugodzinne przyjęcie urodzinowe (dla dzieci przynajmniej 5-letnich) w ExploraParku - do 10 uczestników 330 zł , powyżej 10 uczestników 30 zł/os.

Mini przewodnik

Miejscowy odpowiednik Centrum Nauki Kopernik. Park Nauki i Techniki szkolną wiedzę (głównie z dziedzin ścisłych) prezentuje w zdecydowanie ciekawszej formie - z użyciem multimediów, interaktywnych stanowisk doświadczalnych i podobnych atrakcji. Explora Park organizuje też tematyczne lekcje dla grup zorganizowanych i imprezy dla dzieci łączące zabawę z nauką.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja