Park Aktywności Czarodziejska Góra

Prawdopodobnie jedyny park linowy w bliskich okolicach Szczawna-Zdroju. A już z pewnością najbardziej rozbudowany - określenie “Centrum Sportów Górskich” nie jest przesadzone ani odrobinkę. Moc atrakcji i doskonała zabawa czekają na Czarodziejskiej Górze przez calutki rok.

Jeśli chodzi o tory przeszkód na wysokim poziomie wśród drzew - to jest ich tutaj aż pięć. Od zabezpieczonej na każdym centymetrze trasy “Maluch”, aż po arcytrudny wariant ekstremalny czy tyrolski, gdzie zjeżdża się na linie nawet 15 metrów nad ziemią. Każda z tras ma pewne wymagania odnośnie wieku. Łączna długość wszystkich przekracza 1100 m, a liczba rozmaitych wyzwań sprawnościowych wynosi równe 85.

A to dopiero początek. Komu mało wdrapywania się na spore wysokości, może sprawdzić się na 15-metrowej wieży wspinaczkowej, dysponującej trzema różniącymi się poziomem trudności ścianami. Kolejnym atutem jedlińskiego Parku Aktywności są dwa tory zjazdowe. Jeden igelitowy (~80 m długości) z dmuchanymi pontonami do summertubingu i zimowego snowtubingu, drugi (600 m) przeznaczony dla specjalnych, szybkich saneczek, dostępny przez cały czas - chyba, że warunki pogodowe będą stwarzać zbyt duże niebezpieczeństwo.

Zimą Czarodziejska Góra staje się kameralnym ośrodkiem narciarskim. Pracuje wyciąg talerzykowy, pracują też wygodne i bezpieczne przenośniki taśmowe. Infrastruktura bez zarzutu: są armatki śnieżne, sztuczne oświetlenie, ratraki, a także ochronne materace. Z uwagi na niewielkie nachylenie zbocza, panują tutaj doskonałe warunki do nauki jazdy. Można zapisać się na lekcje u instruktorów, działa też wypożyczalnia ze sporą ilością sprzętu.

Latem na stoku można śmigać na wyposażonych w wielkie koła hulajnogach i deskorolkach - tzw. monsterrollery i mountainboardy. Trasę można urozmaicić slalomem bądź wybijającymi wysoko w górę rampami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz