Kiedy powinniśmy szukać noclegów i ofert sylwestrowych?

Chociaż do sylwestra i świętowania rozpoczęcia się nowego roku jeszcze naprawdę wiele czasu, już teraz warto pomyśleć, czy kiedyś doświadczyliśmy braku miejsc na sylwestrowych balach, czy w domkach i ośrodkach, właśnie w tym okresie roku?

Dla wielu odpowiedź jest oczywista - tak. Kiedy więc powinniśmy rozglądać się za miejsce na sylwestra, aby najlepsze okazje po prostu nas nie ominęły?

Wiele osób decyduje się na takie działania najwcześniej od września lub października. Powód jest bardzo prosty, wcześniej ich myśli krążą bardziej wokół wakacji, niż śnieżnego grudnia i stycznia. Najpierw skupiamy się nad znalezieniem najbardziej atrakcyjnych ofert wakacyjnych, potem cieszymy się urlopami, spędzamy je w pięknych, egzotycznych miejscach i dopiero po nich powoli zaczynamy zastanawiać się nad kolejnym wolnym okresem, którym bardzo często są właśnie święta, świąteczna przerwa i wspomniany już sylwester.

Kosztowny błąd

Niestety, jest to błąd, bardzo często niezwykle kosztowny. Warto wiedzieć, że w tym okresie często wszystkie najlepsze oferty sylwestrowe są już po prostu… niekatulane. W niektórych przypadkach tyczy się to np. domków turystycznych, w niezwykle atrakcyjnych miejscach, są one zarezerwowane nawet rok wcześniej! Nie ukrywajmy jednak - na szczęście nie jest to jeszcze aż tak bardzo popularne.

Zupełnie inaczej jest we wrześniu i październiku. W tym czasie zjawisko to zyskuje na popularności. Dlatego o ofertach sylwestrowych powinniśmy myśleć już w czasie wakacji! Dzięki temu będziemy pewni, że atrakcyjne oferty cały czas są w naszym zasięgu.

Takie działania będą dla nas wskazane zwłaszcza w momencie, gdy już wiemy, że nasz budżet będzie raczej ograniczony. Często bowiem w pierwszej kolejności rezerwowane są albo te najbardziej atrakcyjne miejsca, albo te, które możemy zaliczyć do relatywnie tanich. Pamiętajmy, że w tym okresie ceny wynajmu np. wspominanych wcześniej domków turystycznych, potrafią wzrosnąć nawet o kilkaset procent! Tyczy się to zwłaszcza miejsc tak popularnych, jak np. Zakopane i jego okolice.

Sprawdź, kiedy zaczynają się rezerwacje

O ile w przypadku domków rezerwacji można dokonywać niemal zawsze, o tyle w niektórych przypadkach, jak wyjazdy zorganizowane czy sylwestrowe bale, zapisy i rezerwacje zaczynają się w określonym czasie. Przykładowo, firma Sylwester Travel rozpoczyna rezerwacje na swoje turnusy od 1 sierpnia. Dzięki temu wiemy, do kiedy musimy np. zebrać znajomych lub zdecydować się, czy jest to rozwiązanie dla nas.

Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe - zdecydowanie o planach sylwestrowych w kwietniu, maju, czerwcu lub nawet wcześniej naprawdę nie jest prostą decyzją. Nie każdy może na tyle wcześnie zaplanować, chociażby, swój urlop. Wspomniany sierpień jest pod tym względem terminem naprawdę atrakcyjnym.

Sylwester w górach

Skoro wspomnieliśmy, że domki w górach nie dość, że są rozwiązaniem kosztownym, to te najbardziej atrakcyjne znikają w mgnieniu oka, to na co warto się zdecydować, jeżeli chcemy spędzić sylwestra właśnie w górach? W takim przypadku polecamy zapoznać się z ofertą wspomnianej już firmy Sylwester Travel. Oferują oni swoim klientom bardzo szeroką ofertę wyjazdów grupowych do pensjonatów w takich miejscach jak Wisła, Krynica czy Szczyrk. Nie dość, że oferty skierowane są dla osób aktywnych, to ceny samych wyjazdów są naprawdę bardzo atrakcyjne. A warto pamiętać, że cena zawiera nie tylko nocleg, ale również wyżywienie, integracje, dodatkowe wycieczki czy sam bal sylwestrowy! Może okazać się, że wyjazd tego typu okaże się np. dwa razy tańszy od sylwestra spędzonego w domku wątpliwej jakości.

Dodatkowo, jest to opcja bardzo atrakcyjna dla osób, które mają w planach udać się na stoki i spędzać czas na zjeżdżaniu czy na nartach, czy na snowboardzie. Część pensjonatów bowiem znajduje się w bardzo bliskiej odległości od lokalnych stoków narciarskich. Dzięki temu goście nie tylko zaoszczędzą czas, ale również pieniądze, które musieliby wydać na potencjalne dojazdy.

Warto planować wcześniej

Jak widzimy, niezależnie od tego, co planujemy na sylwestra, warto pomyśleć o tym wcześniej i nie zwlekać z rezerwacją! Zachęcamy również do zapoznania się z konkretną ofertą Sylwester Travel. Nie dość, że jest ona bardzo atrakcyjna, to jesteście pewni, że jest cały czas aktualna. Do tego każdy będzie miał szanse zastanowić się, czy to rozwiązanie dla niego.

My natomiast gwarantujemy, że zdecydowanie się na ich wyjazdy będzie bardzo dobrą decyzją!


Dodano: 2018-06-28 09:39:00

Komentarze (1)
Anonim
24.07.2018 09:27

Wyjazd na sylwestra - jeśli już ktoś decyduje się na sylwestrowe wczasy zamiast takiej czy innej "domówki" - najlepiej połączyć z wypadem na święta Bożego Narodzenia. W takim wypadku nie trzeba się męczyć z organizowaniem czegokolwiek, po prostu przyjeżdża się na gotowe i już.

Dodaj komentarz
Odpowiadasz na komentarz   Anonim  z 1.01.1970 01:00  Anuluj