Stado Ogierów Książ

Stado Ogierów Książ to elegancki kompleks zabytkowych obiektów*, w których znajduje się prawdopodobnie wszystko, czego tylko mogą potrzebować konie (oraz ich hodowcy). Wyrusza się stąd na przejażdżki w siodle (albo w powozie) po zielonych polach i lasach, lub doskonali w sztuce ujeżdżania na miejscowym hipodromie i padokach. Sama zabudowa stadniny jest warta obejrzenia.

Stado Książ organizuje lekcje jazdy konnej, przejażdżki indywidualne i grupowe (w terenie, na lonży, różnego rodzaju bryczkami) oraz wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe i zajęcia dla zorganizowanych grup– niekoniecznie na końskich grzbietach. Poza tym prowadzi hodowlę koni: półkrwi angielskiej oraz rasy śląskiej.

Stadnina może pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą. Przestronne stajnie, duża i skryta pod dachem ujeżdżalnia (800 m² powierzchni), powozownia z ekspozycją zabytkowych bryczek, pensjonat dla gości – wszystko powstało na bazie folwarku z XIX wieku. Niepowtarzalny styl zabudowy sprawia, że jest to z pewnością jedna z najpiękniejszych stadnin w Europie.

Stado Książ regularnie gości hippiczne imprezy sportowe rangi międzynarodowej.

* zainteresowani bardziej architekturą niż jazdą w siodle mogą zwiedzić stadninę - wstęp biletowany, są wejściówki łączone z zamkiem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz