Stadnina koni Dworzysko

Miłośnicy jazdy konnej przebywający w Szczawnie-Zdroju (i nie mający ochoty podjeżdżać do Zamku Książ) mogą skorzystać z możliwości wybudowanego w szwajcarskim stylu, na zachodnich obrzeżach miejscowości, kompleksu Dworzysko. Jeszcze niedawno obiektom – stadninie koni, restauracji-gospodzie oraz hotelowi – groziła likwidacja. Dzięki rodzinie Tomaszewskich, z uroków tego miejsca wciąż można w pełni korzystać.

Początkujący kawalerzyści i amazonki mogą doskonalić się w jeździe pod fachowym okiem instruktorów, w zabytkowej ujeżdżalni i dwóch ogrodzonych placach. Pobliskie łąki, pola i lasy pod Chełmcem pozwalają wypuścić się dalej w piękny teren – indywidualnie lub w większej grupie. Oprócz tego, Dworzysko oferuje kilkudniowe rajdy, obozy, „wczasy w siodle”, przejażdżki bryczką, a zimą kuligi oraz tzw. skiring – jazdę na nartach za biegnącym koniem.

W stajniach przygotowanych jest 29 dużych boksów ze żłobami i poidłami. Komfort zwierzętom zapewnią również ogrzewana siodlarnia i wewnętrzna myjka. Oprócz koni należących do stadniny, mogą z nich korzystać zwierzęta innych właścicieli (nie tylko hotelowych gości). W ramach Dworzyska funkcjonuje pensjonat dla koni.

Stadnina (podobnie jak pozostałe obiekty kompleksu Dworzysko) w 2014 r. przeszła gruntowną modernizację. Jak głosi pamiątkowa tablica upamiętniająca jednego z dawnych właścicieli, Ludwika Filipowskiego - „Świat najlepiej wygląda z grzbietu konia”.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz