Deptak

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ulica Tadeusza Kościuszki w Szczawnie-Zdroju to tętniące życiem centrum miasta. Niespełna półkilometrowy, zamknięty dla wszelkich pojazdów deptak to idealne miejsce na wieczorny spacer.

Pierwszy odcinek to przede wszystkim punkt informacji turystycznej, niewielkie sklepiki z pamiątkami oraz kilka miejsc oferujących turystom noclegi. W środkowym fragmencie królują kawiarnie, cukiernie i specjalizujące się w różnych kuchniach lokale gastronomiczne. Końcowa część– od pomnika Henryka Wieniawskiego przy wejściu do parku do placu Gerharta Hauptmanna obok Zakładu Przyrodoleczniczego – ze stylizowanymi na XIX-wieczne, przystrojone girlandami latarniami sprzyja romantycznym przechadzkom.

Z deptaka niespiesznym krokiem w mgnienie oka dojdzie się we wszelkie istotne i interesujące miejsca Szczawna-Zdroju. W zasięgu wzroku, a nawet rąk, znajdują się choćby Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód z Halą Spacerową, ratusz (funkcjonujący w efektownie wyremontowanym dawnym pensjonacie),Dom Zdrojowy czy Park Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego.

Mini przewodnik

Wolna od samochodów szeroka aleja, pełna spacerowiczów i punktów walczących o uwagę przechodniów. Deptak można podzielić na 3 sekcje. W górnej, zachodniej, dominują kramiki z pamiątkami. Środkowa to domena cukierni, kawiarenek i innego typu lokali. Z kolei drugi koniec ulicy Kościuszki jest najpiękniej przystrojony: w kwiaty i stylizowane na XIX w. latarnie.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja