Konferencje i Szczawno-Zdrój - co warto wiedzieć?

Do tej pory uzdrowiskowe miasteczko raczej nie miało wiele do zaoferowania w tym temacie, ale ta niezbyt korzystna sytuacja w Szczawnie-Zdroju zaczyna ulegać zmianie. Przede wszystkim za sprawą miejscowej bazy noclegowej, gdzie czekają nie tylko wygodne łóżka dla turystów, ale i nieźle wyposażone sale konferencyjne dla klientów biznesowych. Sama miejscowość (do spółki z Wałbrzychem) też ma parę atutów, które mogą wpłynąć na decyzję zainteresowanych taką ofertą.

Jeśli chodzi o sale konferencyjne, to Szczawno raczej nie odbiega za bardzo od ogólnie przyjętych standardów. To czego najbardziej potrzeba na konferencjach to przede wszystkim sprzęt do wyświetlania prezentacji, flipcharty do dyskusji i innych prac, mikrofon z systemem nagłaśniającym przy przemówieniach, no i oczywiście wygodne miejsca dla uczestników. Przydaje się też dostęp do internetu. Jeśli chodzi o wielkość sal konferencyjnych, to w Szczawnie oraz najbliższych okolicach są i kilkudziesięcio-, i kilkusetosobowe. A gdyby ktoś chciał dodać firmie czy stowarzyszeniu prestiżu przez lokalizację konferencji, to najlepsze będą Zamek Książ i Dom Zdrojowy, ewentualnie jeszcze Teatr Zdrojowy.

Jednak najczęściej wybierane rozwiązania to nie eleganckie zabytki, a właśnie obiekty noclegowe. Z przyczyn czysto pragmatycznych, poniekąd również ekonomicznych. Poza tym Szczawno-Zdrój raczej nie należy do najlepiej skomunikowanych miast w kraju - zatem konferencje dla osób z całej Polski odpadają - a i oferta atrakcji dla uczestników będzie cokolwiek uboższa od tego, co mogą zaproponować wiodące na krajowym rynku konferencyjnym metropolie.

Dodano: 2017-09-26 14:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz