Zakład Przyrodoleczniczy

Prawdopodobnie wszelkie istniejące i sprawdzone zabiegi balneologiczne (wykorzystujące lecznicze działanie wód mineralnych oraz borowin) oferowane są w Zakładzie Przyrodoleczniczym, należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina.

Budynek zbudowano pod koniec lat '30 XX wieku. Wcześniej w tym miejscu stał kompleks basenowo-kąpielowy, nazywany Łazienkami Luizy. Układ pomieszczeń Zakładu Przyrodoleczniczego zasadniczo nie różni się od poprzedniego, zupełnie inna jest natomiast bryła budynku. Główne wejście wystylizowano na fasadę świątyni greckiej z czasów starożytnych. Obok powieszono pamiątkową tablicę z nazwiskami znanych osobistości zasłużonych dla nauki i kultury Polski, które korzystały z leczniczych wód uzdrowiska.

W tej „świątyni naturalnego zdrowia”, z pomocą najnowocześniejszych urządzeń, kuracjusze poddawani są zabiegom z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, laseroterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa. Pod Zakładem Przyrodoleczniczym znajduje się jedno z lokalnych ujęć wody mineralnej, a na parterze niewielka pijalnia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz