Riese - Podziemne Miasto Osówka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W okolicach Głuszycy prace nad potężnym, choć nigdy nie dokończonym kompleksem “Riese” były najbardziej zaawansowane. I w związku z tym zwiedzanie tego fragmentu “Olbrzyma” III Rzeszy zajmuje (według planów) najwięcej czasu spośród wszystkich muzealnych placówek. Turyści mogą tutaj obejrzeć 1,5 kilometra tras wiodących przez sztolnie, bunkry i podziemne hale, poznając tajemniczą historię.

Czym było Riese? Najbardziej prawdopodobne są dwie koncepcje: potężną kwaterą Hitlera i najwyższego dowództwa bądź silnie zmilitaryzowanym kompleksem przemysłowo-badawczym, ze wskazaniem na pierwszą z teorii. Prace budowlane, rozpoczęte ok. 1943 lub 1935 roku, pochłonęły wiele niewinnych istnień - więźniów obozu koncentracyjnego Gross Rosen.

W Podziemnym Mieście Osówka przygotowano łącznie cztery warianty zwiedzania. Podstawowy to trasa historyczna, koncentrująca się na rozwiązaniach inżynieryjnych, eksponatach z epoki, fotografiach oraz rekwizytach, wykorzystywanych w traktujących o II Wojnie Światowej produkcjach filmowych. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstała trasa edukacyjna, z dodatkiem różnych zadań do wykonania. Z kolei trasa ekstremalna daje możliwość przepłynięcia się łodzią desantową i wymagającej sporej sprawności zabawy w poszukiwaczy ukrytych skarbów. Wszystkie te atrakcje (plus parę kolejnych) łączy trasa “Ekspedycja Riese”, przeznaczona bardziej dla grup zorganizowanych.

Cennik

Zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówki na Trasie Historycznej:

  • bilety normalne - 16 zł
  • bilety ulgowe - 14 zł
  • bilety grupowe (od 25 os.) - 13 zł/os.

Przejście Trasy Ekstremalnej w Podziemnym Mieście Osówce - 22 zł

Zwiedzanie Trasy Edukacyjnej (od 15 os.) - 20 zł/os.

Atrakcje przewidziane w ramach Ekspedycji Riese - 70 zł/os. lub 700 zł za całą grupę mniejszą niż 10 osób

Mini przewodnik

Część tajemniczego kompleksu, którą hitlerowcy pozostawili na najbardziej zaawansowanym etapie prac. Pod Głuszycą przygotowano dla miłośników historii blisko 1,5 km tras, wypełnionych rozmaitymi atrakcjami. Można skoncentrować się na poznawaniu faktów i domysłów dot. “Riese”, a można też postawić na typowe dla imprez integracyjnych zadania i animacje.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja