Park Wodny Aqua Zdrój

Centrum aktywności w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, położony u stóp Chełmca, pozwala oddać się rekreacyjnemu uprawianiu sportu w wielu różnorodnych dyscyplinach.

W pełni zadaszony parkwodny posiada basen sportowy (25x16 m) z wydzielonymi i oznakowanymi zgodnie z wszelkimi wymogami 6 torami pływackimi. Głębokość na całej długości i pełnej szerokości wynosi niezmiennie 2 metry. Na odrobinę szaleństwa pozwalają 3 zjeżdżalnie: 2 klasycznie, mocno pozakręcane (60 i 100 m długości) i jedna „turbo-slide” (60 m), na której rozwija się znacznie większe prędkości.

W części rekreacyjnej goście oddają się przyjemnemu relaksowi z pomocą jacuzzi (dwie wanny dla maks. 6 osób każda), biczy i armatek wodnych, leżanek wodno-powietrznych, podwodnych masaży czy gejzerów. Dodatkowe wyposażenie pozwala na przeprowadzanie zajęć podwodnego aerobiku, w tym ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych i osób starszych. Poza tym dostępne są krótkie, nieodgrodzone, oznakowane wyłącznie pod wodą 2 tory do pływania. Niecka dla dzieci (30 cm głębokości) wypełniona atrakcjami zajmuje nawet najenergiczniejsze maluchy. Nad całością oczywiście czuwa zespół ratowników.

Strefa saun pozwala wybierać z 4 typów łaźni – parowej tureckiej, suchej fińskiej, tężni solankowej oraz sauny aromatycznej ziołowej. Po zdrowym wypoceniu się można wypocząć na leżakach relaksacyjnych lub oddać się jednemu z 8 typów masaży.

W skład Kompleksu spółki Aqua Zdrój wchodzi również Hala widowiskowo-sportowa, siłownia, stadion i boiska boczne do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet korty do gry w squasha. Na terenie AZ znajdują się jeszcze trzygwiazdkowy hotel, restauracja oraz centrum konferencyjne. Idealne zaplecze dla dłuższych pobytów oraz wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz